REWAL

Kolejka wąskotorowa

To na pewno unikatowa kolejka w Europie, poruszająca się po zrewitalizowanych, wąskich torach, której piękny, zabytkowy tabor zatrzymywać się będzie na odrestaurowanych stacjach, zlokalizowanych w niezwykle urokliwej okolicy, jaką jest Wybrzeże Rewalskie. Kolejka kursuje na 2 trasach, na odcinku pomiędzy Gryficami – Pogorzelicą oraz na odcinku Trzęsacz – Pogorzelica. Składy ciągnięte są przez lokomotywę spalinową Lxd2 lub wagon motorowy MBX. Wagony są całkowicie odnowione, posiadają ogrzewanie i toalety. Więcej informacji o kolejce oraz rozkład jazdy i cennik można uzyskać na podanej poniżej stronie internetowej.
Tel/fax: 91 38 42 235, kom. 798 627 070
Pogorzelica, ul. Leśna 5

REWAL

Kolejka Retro

Ciekawą atrakcją i uzupełnieniem oferty przewozowej Gminy Rewal jest kolejka „Retro“ czyli pojazd kołowy z dwoma wagonami kursujący między Rewalem a Niechorzem. Przystanki znajdują się w Rewalu (obok dworca PKS) oraz w Niechorzu (okolice Latarni Morskiej oraz obok przystanku PKS). Można również umówić się z kierowcą wcześniej, który o umówionej godzinie zabierze lub wysadzi Państwa bezpośrednio przy naszym ośrodku AIDA lub podjedzie pod wskazany adres. Z pokładu kolejki można podziwiać liczne atrakcje Rewala oraz urokliwe okolice Niechorza.
Tel: +48 609 316 792
Rewal, ul. Westerplatte 18 (przy dworcu PKS)

REWAL

Latarnia morska

Latarnia morska w Niechorzu jest jednym z ulubionych miejsc dla turystów odwiedzających gminę Rewal. Wybudowana w 1866 r. z czerwonej, licowanej cegły.  Mierzy 45 m wysokości i jest drugą pod względem wielkości latarnią nad Bałtykiem. Długość światła latarni sięga 20 mil morskich (ok. 37 km). Jest udostępniona do zwiedzania, a z jej szczytu podziwiać można piękny widok morza i okolic.  Na wysokości 37 metrów usytuowano taras widokowy.
Tel: +48 91 386 35 43
Niechorze, ul. Polna 30

REWAL

Muzeum Figur Woskowych

Muzuem Figur Woskowych to atrakcyjne miejsce znajdujące się w okolicy latarni morskiej w Niechorzu – idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Podziwiać tu można największe gwiazdy telewizyjne, słynnych przywódców, postacie z bajek oraz filmów. Wszystkie figury wykonane są z masy woskowej, większość w skali 1:1. Wystawa Figur woskowych to także spotkanie z iluzją 3D. Do najciekawszych eksponatów wystawy można zaliczyć: Napoleona Bonaparte, Shreka, Oscara, Harryego Pottera, Winstona Churchilla czy Lady Gagę.
Tel: +48 517 727 582
Niechorze, ul. Klifowa 8

REWAL

Ruiny Kościoła w Trzęsaczu

Ruiny Kościoła w Trzęsaczu to pozostałość wybudowanego na przełomie XIV i XV w. gotyckiego Kościoła pw. św. Mikołaja.  Świątynia została wybudowana w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza. W wyniku podmywania klifu przez fale morskie, do dziś zachowała się jedynie część budowli znajdująca się u szczytu klifu. Jeszcze sto lat temu kościół można było oglądać w całej okazałości. Niestety przez następne dziesięciolecia morze zabierało kolejne fragmenty kościoła. Ostatnie obsunięcie miało miejsce w 1994 roku zostawiając jedynie to co dzisiaj oglądamy, czyli południową część ściany Kościoła o długości 12 m i wysokości 6 m. Aktualnie podstawa klifu oraz zbocze, na którym stoją ruiny kościoła są odpowiednio wzmocnione i zabezpieczone przed dalszym zniszczeniem.
Trzęsacz, ul. Klifowa (przy tarasie widokowym)

REWAL

Multimedialne Muzeum na Klifie

Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu jest jednym z nowatorskich i najnowocześniejszych obiektów tego tupu nad Bałtykiem. Zrezygnowano tu z klasycznych eksponatów za szybą i postawiono na fascynującą i niezwykłą podróż w czasie z wykorzystaniem prezentacji, dźwięku, gier świateł i obrazów. Za pomocą multimedialnych technologii wprowadza się zwiedzających w tajemniczy, fascynujący świat nauki, historii i legend. Można tu zobaczyć i usłyszeć wiele ciekawych historii m.in.: historię ruin średniowiecznego kościoła, legendę o Zielenicy, znaczenie 15 południka oraz wiele innych ciekawostek regionu i okolic.
Tel: +48 91 386 29 26
Trzęsacz, ul. Klifowa 3B

REWAL

Bałtycki Park Dinozaurów oraz Safari Wrzosowo

To wyjątkowe miejsce łączące jednocześnie świat wiedzy, rozrywki i super zabawy na świeżym powietrzu. W parku dinozaurów we Wrzosowie obejrzeć możemy między innymi niesamowite figury prehistorycznych dinozaurów w skali 1:1. Kolekcja ich uzupełniona jest o wiele modeli przeróżnych szkieletów, czaszek, głów czy skamieniałości o charakterze edukacyjnym. Na terenie obiektu znajduje się wielu innych atrakcji takich jak: Mini Zoo w formie safari z różnymi gatunkami rzadkich zwierząt i ptaków, muzeum minerałów, park rozrywki (dwa parki linowe, huśtawki, kolejka torowa Pirat, kraina dmuchańców, plac zabaw, quady, skoki na bungee czy strzelnica Pain Ball). Park posiada również restaurację oraz sklep z pamiątkami gdzie można zakupić m.in.: miniaturki dinozaurów i innych zwierząt.
Tel: +48 512 847 478
Kamień Pomorski, Wrzosowo 2

REWAL

Rejsy po Morzu Bałtyckim i Zalewie Kamieńskim

Statki wycieczkowe w Dziwnowie to okazja na niezapomniane rejsy po morzu Bałtyckim. Stylizowane na pirackie okręty wypływają z przystani pasażerskiej w dwóch trasach:

Dziwnów – Dziwnów: rejsy te odbywają się na pokładzie pirackiego statku „Korsarz” Dziwnów. Jednostka wypływa w morze z przystani statków wycieczkowych w Dziwnowie. Największą atrakcją rejsu jest przepłynięcie przez 16-metrowy kanał żeglugowy utworzony po podniesieniu zwodzonego mostu na rzece Dziwnej. Z pokładu można podziwiać również panoramę Dziwnowa oraz falochrony u ujścia Dziwny. Dla miłośników romantycznych widoków zorganizowany jest wieczorny rejs na zachód słońca.

Dziwnów – Kamień Pomorski: rejsy po Zalewie Kamieńskim odbywają się na pokładzie pirackiego statku „Victoria” Dziwnów. Jednostka  wypływając z Dziwnowa cumuje przy molo w Kamieniu Pomorskim dając możliwość zwiedzenia zabytków Starego Miasta m.in.: Katedry św. Jana Chrzciciela, mury obronne, stary rynek z przepięknym ratuszem, Baszty z Muzeum kamieni i wystawą dinozaurów .

Tel: +48 91 38 13 074, kom. 502 058 800
Dziwnów, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 5