Centrum sportowe w Rewalu

Kompleks sportowy w Rewalu to nowoczesny, doskonale przygotowany zespół boisk, bieżni, torów i wielu innych elementów sportowych. W skład kompleksu wchodzą:

 • boisko do piłki nożnej z trawą syntetyczną i oświetleniem, o wymiarach 90×50 m;
 • bieżnia lekkoatletyczna tartanowa z 4 torami i oświetleniem, o długości 350 m;
 • 2 skocznie do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, rozbieg do skoku wzwyż – wszystkie oświetlone;
 • korty tenisowe z nawierzchnią syntetyczną i oświetleniem;
 • boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki, z nawierzchnią tartanową, o wymiarach 28×15 m;
 • skatepark z mini rampą z bankiem, quarter pipe’m, funbox’em z grindboxem, podjazdami i poręczą, o wymiarach 24×18 m;
 • hala widowiskowo-sportowa kryta, z nawierzchnią parkietową, o wymiarach 26×45 m, o wysokości 17 m, z 400 miejscami siedzącymi na trybunach,
 • siłownia i sauna

Stadnina koni i szkółka jeździecka

Stadnina koni mieści się przy pięknym, zabytkowym obiekcie, jakim jest Pałac w Trzęsaczu. Jest to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników tych zwierząt, a także dla osób, które pragną swój nadmorski wypoczynek spędzić w sposób aktywy, blisko natury.

W swojej bogatej ofercie Stadnina Koni w Trzęsaczu oferuje:

 • samodzielną jazdę po padoku,
 • prowadzenie dzieci na kucyku,
 • naukę jazdy konnej na lonży,
 • przejażdżki bryczką,
 • przejażdżki tramwajem konnym.

Kręgielnia

To idealne miejsce na relaks i wspaniałe chwile spędzone w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Kręgielnia mieści się zaledwie 10 minut spacerkiem od naszego ośrodka w hotelu Sunset Spa i jest dostępna dla Gości z zewnątrz. Oprócz 3 profesjonalnych torów bowlingowych, hotel proponuje również takie atrakcje jak: stół bilardowy, piłkarzyki oraz cymbergaj.

Trasy biegowe i rowerowe

Gmina Rewal dba o promocję licznych ścieżek rowerowych i tras biegowych oznaczonych w swoim regionie. Ich mapy uzyskać można w naszym ośrodku lub w punktach Rewal Bike System. Jedna z takich tras jest tuż przy ośrodku AIDA. Można nią dojechać do Centrum, zwiedzając przy okazji przepiękne okolice i atrakcje Rewala lub w drugą stronę, jadąc w otoczeniu zielonego i pachnącego lasu, dojechać np. do wyjątkowej latarnii morskiej w Niechorzu. Większość ścieżek rowerowo-biegowych dodatkowo łączy się ze sobą w taki sposób, aby można było przejechać lub przebiec nimi gminę wzdłuż i wszerz. Wszystkim zafascynowanym tymi dyscyplinami serdecznie polecamy nadmorski szlak pieszy im. Czesława Piskorskiego, którym można dotrzeć do każdej polskiej, nadmorskiej miejscowości.

Paralotnie

Startując z klifu między Rewalem a Trzęsaczem mamy niepowtarzalną okazję podziwiać piękne wybrzeże Rewalskie z lotu ptaka. Decydując się na tę formę aktywnego podziwiania okolicy mamy do wyboru lot swobodny lub w tandemie z instruktorem na wysokości od 50 do 70 metrów lub loty z napędem plecakowym na wysokości 100-150 metrów. Rodzaj lotu jest uwarunkowany jedynie warunkami atmosferycznymi. Loty na paralotni nie wymagają przejścia wcześniejszego szkolenia, co sprawia, że oferta jest skierowana do każdego turysty, żądnego podniebnych wrażeń. Kolorowe paralotnie latające nad głowami i lądujące na plaży lub na klifie, najlepiej jest podziwiać ze znajdującej się w Trzęsaczu, dużej platformy widokowej, tuż obok ruin gotyckiego kościoła.

Kitesurfing i Windsurfing

         kitePrima.pl szkoła kitesurfingu miesci się na ul. Piastowskiej 28, w Rewalu, budynek Prima Rewal. Szkoła, choć powstała niedawno, może się pochwalić doświadczoną, odpowiedzialną kadrą. Uczy zgodnie z międzynarodowymi standardami ustanowionymi przez International Kiteboarding Organization. Kładzie szczególny nacisk na szkolenie według aktualnych norm oraz przepisów dotyczących zarówno bezpieczeństwa jak i metodologi i nauczania. Szkoła oferuje pełną gamę kursów. Uczy na deskach: Slingshot, North, Nobile oraz latawcach: North, Cabrinha. Kursy odbywają się w okolicach Rewala, zarówno na Zalewie, gdzie płytka woda umożliwia bezstresową naukę, jak i nad Bałtykiem. Szczegóły są dostępne na stronie: http://www.kitePrima.pl

       Ar – Sportszkoła windsurfingu mieści się w Dziwnówku przy ul. Nad zalewem 14.

Szkoła prowadzi zajęcia z windsurfingu, kitesurfingu zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Akwen, na którym odbywają się kursy, jest wyjątkowo sprzyjający dla osób uczących się zarówno kite jak i windsurfingu. W odległości 400m od lądu na całej szerokości linii brzegowej woda jest płytka – zaledwie do kolan, co stwarza bardzo dobre warunki do nauki i szkolenia. Podłoże jest piaszczyste, woda przejrzysta. Ar – Sport oferuje ponad 100 zestawów szkoleniowych, deski firmy Hi-Fly oraz JP, deski funboardowe Fanatic, JP od 96 do 145l wyporności ponad 100 żagli renomowanej firmy North Sails, oraz pianki neoprenowe. Szkoła windsurfingu posiada również:  kajaki, rowery wodne, katamarany i łódki wiosłowe. Do asekuracji na wodzie używany jest skuter wodny.

Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie: https://ar-sport.pl/szkola-windsurfingu