Aida Galeria Wyposażenie Cennik Regulamin Aktualności Odległości Rewal Dojazd Kontakt Wolne terminy Formularz kontaktowy
Telewizja
satelitarna
Monitoring
całodobowy
Internet
bezprzewodowy
Pralnia
Wypożyczalnia
rowerów
Rezerwacja
tel. telefon
Rewal ul. Łokietka 34
rezerwacja@aida-rewal.pl

Rezerwacja: tel. 510-974-974, e-mail: rezerwacja@aida-rewal.pl

Domki wypoczynkowe Rewal Ferienhäuschen Rewal
aktualna promocja

 

                          

               ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

                  -  NA SEZON LETNI 2019 -

aktualna promocja

Rewal

Gmina Rewal od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce najszybciej i najprężniej rozwijających się małych gmin w Polsce. Dynamiczny rozwój w dziedzinie turystyki i ekologii spowodował pojawienie się nowoczesnej infrastruktury, świadczącej usługi hotelarskie na najwyższym poziomie. Urozmaicona architektura, zadbane ogródki przydomowe, liczne kawiarenki, kwieciste place, nastrojowe oświetlenie ulic - to wszystko nadaje Rewalowi charakter przytuliska. Z myślą o sportowcach i turystach ceniących aktywny wypoczynek powstało działające przez cały rok bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne, w skład którego wchodzą 3 nowoczesne kompleksy sportowe w Niechorzu, Rewalu i Pobierowie, z pełnowymiarowymi boiskami piłkarskimi, kortami tenisowymi i parkami skatingowymi oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią w każdej z trzech miejscowości.

Brak przemysłu w najbliższej okolicy, woda morska I klasy czystości oraz krystalicznie czyste powietrze - efekty konsekwentnie prowadzonej polityki proekologicznej sprawiły, że w 2009 roku aż 3 kąpieliska Gminy Rewal spełniły najwyższe normy prestiżowego międzynarodowego programu na rzecz edukacji ekologicznej otrzymując certyfikat "Błękitnej Flagi".

Oznakowane szlaki rowerowe, wraz z zintegrowaną siecią wypożyczalni rowerów Rewal Bike System to najnowsza oferta, umożliwiająca turystom zwiedzanie okolicznych atrakcji w tani, zdrowy i ekologiczny sposób. Oprócz doskonałych walorów naturalnych i klimatycznych oraz dobrze zorganizowanej infrastruktury, turyści znajdą na wybrzeżu rewalskim wiele atrakcji, takich jak latarnia morska w Niechorzu, zabytkowa kolej wąskotorowa, do dziś spełniająca rolę środka komunikacji, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu czy słynne ruiny trzęsackiego kościoła z przełomu XIV i XV.

Co warto zobaczyć:,

 • Latarnia Morska w Niechorzu - o wys. 45 m. Budowla najlepiej prezentuje się od strony lądu. Z tyłu znajduje się zejście na betonowy wał ochronny i plażę. Jej światło można dostrzec z odległości 20 mil morskich (ponad 36 kilometrów). Źródłem światła jest specjalna żarówka 1000 W, której moc dwudziestokrotnie wzmacnia specjalny system pryzmatów.
 • Ruiny kościoła w Trzęsaczu - zabytek na skalę europejską, którego historia sięga XII wieku. Trzęsacz to miejscowość, w której "morze porywa kościół" . Tutaj na wysokim, klifowym brzegu wznosi się ostatnia, jeszcze nie pochłonięta przez morze ściana gotyckiego kościoła. Świątynia wzniesiona w XIV / XV wieku znajdowała się wtedy w środku wsi, podobno 2 km od brzegu morza; stare źródła podają, iż do parafii trzęsackiej należała wioska, której mapy obecnie nie wykazują, ponieważ była położona na północ od Trzęsacza, tam gdzie obecnie jest morze. Podmywany systematycznie klif zbliżył się do świątyni. W 1811 r. zaprzestano chowania zmarłych na cmentarzu przykościelnym, a w 1874 r. odprawiono w kościele ostatnie nabożeństwo i jego wyposażenie przewieziono do Katedry w Kamieniu Pomorskim. W 1901 r. runęła do morza pierwsza ściana kościoła.
 • Kolejka wąskotorowa - "Ciuchcia - Retro - Expres" na trasie Gryfice - Trzęsacz - Rewal - Niechorze - Trzebiatów.
  Przejazd przejętą najstarszą na Pomorzu Zachodnim koleją wąskotorową oddaną do użytku w roku 1896 jest szczególną atrakcją i pozwala odwiedzić ciekawe miejsca:

  Stacja Gryfice - Muzeum Kolejnictwa z zabytkowym taborem z XIX wieku
  Zabytkowa parowozownia Gryfickiej Kolei Wąskotorowej
  Stacja Rewal - Wybrzeże klifowe - Centrum Gminy
  Rybokarby - Pałac położony nad malowniczym jeziorem
  Stacja Karnice - Resztki zabytkowego wiaduktu kolejowego na linii
  Trzebiatów - Kamień Pomorski
  Stacja Dreżewo - Ruiny zespołu pałacowego z zabytkowym parkiem
  Stacja Trzęsacz - Ruiny XIV - wiecznego kościoła stojące na brzegu klifowym, (w tej miejscowości przejeżdżamy przez 15 południk wyznaczający czas Środkowoeuropejski) Stacja Niechorze - Latarnia Morska zbudowana w 1866 r i Muzeum Rybołówstwa
  Stacja Pogorzelica - Trasa widokowa przy rezerwacie ptactwa wodnego na jeziorze Liwia Łuża
 • Paralotnie - pomiędzy Rewalem a Trzęsaczem na odkrytym brzegu klifowym przy sprzyjających wiatrach można podziwiać zmagania paralotniarzy.
 • Hala widowiskowo - sportowa w Rewalu. Przy hali znajdują się także: korty tenisowe, siłownia, fitness club.
 • Rybackie kamieniczki z XVIII i XIX wieku w Niechorzu.
 • Jezioro Liwia Łuża - będące rezerwatem ptaków.
 • Kamień Pomorski - najcenniejszym zabytkiem jest gotycka katedra wystawiona na przełomie XII i XIII wieku. Katedra pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela jest najważniejszym obiektem do obejrzenia. Znajdują się tutaj słynne barokowe organy. Po powojennej odbudowie instrument uważany jest za jeden z najlepszych w Polsce. Od początku lat 60, organizowany jest tutaj Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej.
 • Woliński Park Narodowy - z możliwością spacerów do rezerwatu żubra. Najciekawszy fragment rozległych plaż w Wolinie rozciąga się u stóp Kawczej Góry, u podnóża wysokich na kilkadziesiąt metrów klifowych urwisk, podmywanych przez morskie fale. Z najwyższego w tym rejonie wzniesienia - góry Gosań - rozpościerają się rozległe widoki. Objęte ochroną w ramach Wolińskiego Parku Narodowego obszary leśne i zabytki wyspy najlepiej zwiedzać podczas pieszych lub rowerowych wycieczek. Okolica obfituje w pełne uroku, owiane legendami miejsca. Należy do nich małe jeziorko w bukowym lesie koło Grodna, które kryje ponoć zatopiony przez piratów skarb. Przepięknymi odcieniami zieleni (wpływa na to wysoka zawartość węglanu wapnia) wabi szczególnie w słoneczne dni Jeziorko Turkusowe w Wapnicy powstałe na miejscu dawnych wyrobisk kredowych.
 • W Międzyzdrojach - warto zobaczyć najdłuższe molo na Bałtyku, Aleje Gwiazd, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Przyrodnicze.
 • Wycieczki statkiem pirackim - który wypływa z portu w Dziwnowie. Przy Wybrzeżu Kościuszkowskim w Dziwnowie cumują piękne statki turystyczne utrzymane w stylu okrętów pirackich. "Korsarz" i "Victoria", bo takie są ich nazwy, wypływają w rejsy w morze i po Zalewie Kamieńskim do Kamienia Pomorskiego. Płynąc nimi zobaczyć można podnoszenie mostu zwodzonego - to naprawde rzadki widok w Polsce. Taka wycieczka na pewno stanie się niezapomnianym przeżyciem dla dzieci.
  W porcie przy wybrzeżu Kościuszkowskim w Dziwnowie można również kupić świeżo złowioną rybę, by usmażyć ją potem np. na grillu i zjeść ze smakiem, popijając kuflem pienistego piwa.
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal
Rewal


www.rewal.pl


Copyright E-sense © 2008 Zdjęcia: Tomasz Stolz Photography